Informatie, Nieuws

SHEMAX BIOSTOP PRO: als eerste in Nederland professionele sterilisatie voor de nagelsalon

Professionele sterilisatie Eerste in Nederland Vervangt MicroStop

Schoon zien is niet hetzelfde als steriel zijn. Met de SHEMAX BIOSTOP PRO, als eerste in Nederland bij Virgin Nails, steriliseer je je werkmaterialen aantoonbaar in plaats van alleen oppervlakkig te reinigen.

01

Sterilisatie, geen desinfectie

Vernietigt ook de resistente sporen die desinfectie laat zitten.

02

Droge hete lucht

Geen reinigingsvloeistof nodig, dus geen slijtage of roest aan je gereedschap.

03

3 standen

160°C, 180°C of 200°C, plus een aparte droogstand.

04

Tot 50 dagen steriel

In een gesloten sterilisatiezakje met kleurindicator.

SHEMAX BIOSTOP PRO: als eerste in Nederland professionele sterilisatie voor de nagelsalon

Bacteriën, virussen, microbiële sporen: je gereedschap komt er dagelijks mee in aanraking, of je het ziet of niet. Een frees, een cuticle nipper of een pusher raakt bij vrijwel elke behandeling de huid, en soms ook een klein wondje. Desinfecteren is dan de basis, maar het is niet hetzelfde als sterilisatie, en dat verschil wordt in de nagelbranche nog te vaak over het hoofd gezien.

Daarom zijn we trots dat Virgin Nails de eerste in Nederland is die de SHEMAX BIOSTOP PRO aanbiedt: een professionele hetelucht-sterilisator die instrumenten volledig steriliseert, niet alleen oppervlakkig reinigt.

Sterilisatie versus desinfectie: het verschil dat ertoe doet

Desinfectie verlaagt het aantal ziektekiemen tot een veilig niveau. Sterilisatie gaat een stap verder en vernietigt vrijwel alle micro-organismen, inclusief de sporen die het meest resistent zijn. Voor instrumenten die de huid raken, is dat het verschil tussen “waarschijnlijk schoon” en “aantoonbaar steriel”. Juist in een nagelsalon, waar je met scherp gereedschap werkt en huidcontact onvermijdelijk is, is dat een net iets hogere standaard die je klanten en je eigen gezondheid beschermt.

Een frees of nipper die in aanraking komt met huid, nagelriemen of een klein wondje, kan zonder goede sterilisatie ziektekiemen doorgeven aan de volgende klant. Dat risico wordt vaak onderschat, simpelweg omdat gereedschap er schoon uitziet. Schoon zien is niet hetzelfde als steriel zijn, en dat is precies waarom sterilisatie in een salon geen overbodige luxe is, maar een basisverantwoordelijkheid richting je klanten.

Er zit ook een praktisch voordeel aan sterilisatie met droge hete lucht: je gereedschap hoeft niet in een reinigingsvloeistof. Vloeistoffen laten stalen werkmaterialen sneller slijten, ze verliezen hun scherpte, en bij herhaald contact met vocht kunnen ze gaan oxideren en roesten. Droge sterilisatie is dus niet alleen effectiever, het is ook zuiniger op je gereedschap.

De techniek achter de BIOSTOP PRO

De SHEMAX BIOSTOP PRO steriliseert met droge hete lucht en biedt drie standen, afgestemd op hoe snel je wilt werken:

  • 160°C – 150 minuten
  • 180°C – 60 minuten
  • 200°C – 30 minuten

Daarnaast heeft het apparaat een aparte droogstand om instrumenten voor te bereiden op sterilisatie, en warmt het binnen 5 minuten op in plaats van de gebruikelijke 20. Dat scheelt tijd tussen behandelingen door, zeker op een drukke salondag. Het mandje waar je je gereedschap in legt, heeft twee haakjes waarmee je het na afloop veilig en zonder je vingers te branden uit de hete kamer tilt.

Met of zonder sterilisatiezakje

Je kunt je werkmaterialen los in het mandje van de BIOSTOP PRO leggen, maar voor extra zekerheid gebruik je een MicroSTOP sterilisatiezakje. Deze zakjes zijn los verkrijgbaar in meerdere formaten en blijven gewoon deel van ons assortiment, ook nu de MicroStop-apparaten zelf zijn uitgefaseerd. Je verpakt je gereedschap voor het sterilisatieproces, en op het zakje zit een kleurindicator (klasse 4) die tijdens het proces van kleur verandert. Zo zie je in één oogopslag of de temperatuur en tijd goed zijn gehandhaafd en de sterilisatie geslaagd is. Bovendien houd je het gereedschap na sterilisatie tot 50 dagen steriel, zolang het zakje gesloten blijft, wat handig is als je niet alles meteen gebruikt.

Veiligheid voorop: SHEMAX ThermalGuard™

Werken met hoge temperaturen vraagt om een goed doordacht veiligheidssysteem. De BIOSTOP PRO heeft daarvoor ThermalGuard™: automatische noodstop, bescherming tegen oververhitting en een luchtcirculatiesysteem dat de behuizing en de temperatuur in de kamer stabiel houdt. De bediening zelf verloopt via een glazen display met elektronische besturing, dus je kiest je stand en temperatuur eenvoudig en precies.

Wat het je salon oplevert

Naast de gezondheidskant heeft sterilisatie ook een directe invloed op hoe je salon overkomt. Klanten letten tegenwoordig bewuster op hygiëne, dat onderwerp leeft nu eenmaal breder dan een paar jaar geleden. Een zichtbaar sterilisatieproces, of gewoon het feit dat je er open over communiceert, geeft klanten het vertrouwen dat ze bij een serieuze, professionele salon zitten. Het is een klein detail dat een groot verschil maakt in hoe klanten jouw vakmanschap beoordelen: het laat zien dat je net dat stapje verder gaat dan de minimale norm.

Voor jezelf en je team is het minstens zo belangrijk. Je werkt de hele dag met scherp gereedschap en dicht op de huid van je klanten, dus een sterilisator die zijn werk goed en snel doet, geeft je de zekerheid dat je veilig kunt werken zonder daar steeds bewust bij stil te hoeven staan. Dat draagt bij aan een salon waar zowel klanten als medewerkers zich prettig en veilig voelen, en dat begint bij goede apparatuur. Bij onze eigen conceptsalon Mani.Cure in Zaandam werken we inmiddels ook met de BIOSTOP PRO, dus we weten uit eigen ervaring hoe fijn dat werkt in een drukke salon.

Naast de techniek is er ook gedacht aan hoe het apparaat in je salon staat: een modern, minimalistisch design dat naadloos past in een professionele werkplek of salon-interieur, gemaakt voor stylisten die naast veiligheid ook esthetiek en een premium serviceniveau belangrijk vinden.

MicroStop maakt plaats voor de BIOSTOP PRO

Onze hetelucht-sterilisatoren van MicroStop (Mini, Compact, Optimal, Maxi en Protect) zijn uitverkocht en komen niet meer terug in het assortiment. De SHEMAX BIOSTOP PRO is de opvolger: sneller op temperatuur, met een uitgebreider veiligheidssysteem en drie sterilisatiestanden in plaats van een vaste cyclus. Werk je nu nog met een MicroStop-apparaat? Dan blijft die gewoon zijn werk doen, en blijven ook de sterilisatiezakjes hierboven gewoon verkrijgbaar. Bij vervanging is de BIOSTOP PRO de logische volgende stap.

Veelgestelde vragen over de SHEMAX BIOSTOP PRO

Wat is het verschil tussen desinfecteren en steriliseren?

Desinfecteren verlaagt het aantal ziektekiemen tot een veilig niveau, maar sporen kunnen overleven. Steriliseren gaat verder en vernietigt vrijwel alle micro-organismen, inclusief die resistente sporen. De SHEMAX BIOSTOP PRO steriliseert met droge hete lucht, en gaat daarmee een stap verder dan alleen desinfecteren.

Hoe lang duurt een sterilisatiecyclus met de SHEMAX BIOSTOP PRO?

Dat hangt af van de gekozen temperatuur: 150 minuten bij 160°C, 60 minuten bij 180°C, of 30 minuten bij 200°C. De sterilisator zelf warmt binnen 5 minuten op, in plaats van de gebruikelijke 20 minuten.

Moet ik altijd een sterilisatiezakje gebruiken?

Nee, je kunt je werkmaterialen ook los in het mandje leggen. Een MicroSTOP sterilisatiezakje geeft wel extra zekerheid: de kleurindicator op het zakje laat zien of de sterilisatie geslaagd is, en in een gesloten zakje blijft je gereedschap tot 50 dagen steriel.

Is de SHEMAX BIOSTOP PRO de opvolger van de MicroStop-hetelucht-sterilisatoren?

Ja. De hetelucht-sterilisatoren van MicroStop (Mini, Compact, Optimal, Maxi en Protect) zijn uitverkocht bij Virgin Nails en komen niet meer terug in het assortiment. De SHEMAX BIOSTOP PRO is de opvolger, met drie sterilisatiestanden, een sneller opwarmtijd en het ThermalGuard™-veiligheidssysteem.

Wat doet SHEMAX ThermalGuard™?

ThermalGuard™ is het veiligheidssysteem van de BIOSTOP PRO. Het zorgt voor automatische noodstop, bescherming tegen oververhitting en een luchtcirculatiesysteem dat de behuizing en de temperatuur in de sterilisatiekamer stabiel houdt.

Werkt Virgin Nails zelf ook met de SHEMAX BIOSTOP PRO?

Ja, bij onze eigen conceptsalon Mani.Cure in Zaandam werken we inmiddels ook met de BIOSTOP PRO.

Benieuwd of de BIOSTOP PRO iets voor jouw salon is? Bekijk het apparaat op de productpagina, of ontdek de bijpassende sterilisatiezakjes.

author-avatar

Over Celine Kikkert-van der Nooij

Celine Kikkert-van der Nooij is oprichter en eigenaar van Virgin Nails, nagelgroothandel en opleidingscentrum in Purmerend. Ze begon als nagelstyliste op zolder en bouwde het bedrijf uit tot een eigen pand met groothandel, magazijn en lesruimte. Ze is ook mede-eigenaar van de conceptsalon Mani.Cure in Zaandam.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *